Reklama

Reklama

Nie żyje dwóch sędziów Sądu Okręgowego w Kaliszu

Nie żyją sędziowie Sądu Okręgowego w Kaliszu Marcin Borowiak i Wojciech Tomalak - poinformowała rzecznik prasowy kaliskiego sądu Edyta Janiszewska. Obydwaj sędziowie zmarli w ciągu minionych 30 dni.

Sędzia Wojciech Tomalak zmarł w środę w kaliskim szpitalu. - O jego śmierci dowiedzieliśmy się od syna - powiedziała Janiszewska.

Tomalak był sędzią Sądu Okręgowego w Kaliszu w wydziale cywilnym. Był doktorem nauk prawnych.

Pełnił funkcję wizytatora do spraw cywilnych i wieczystoksięgowych. Wykładał na seminariach i szkoleniach organizowanych dla sędziów, referendarzy sądowych czy innych przedstawicieli zawodów prawniczych. Był prezesem Głównego Sądu Koleżeńskiego PTTK.

Marcin Borowiak - jak powiedziała Janiszewska - zmarł nagle 22 grudnia w wieku 41 lat. Zasłabł podczas zajęć sportowych. Nie udało się go uratować. Osierocił trójkę dzieci.

Reklama

Od 2015 r. był sędzią Sądu Okręgowego w Kaliszu w Wydziale III Karnym. Pełnił funkcję zastępcy rzecznika dyscyplinarnego. Był też wykładowcą Społecznej Akademii Nauk w Łodzi w wydziale zamiejscowym w Ostrowie Wlkp.

- Jeszcze nie ma decyzji w sprawie przekazania spraw innym sędziom do prowadzenia - powiedziała sędzia Janiszewska. Wyjaśniła, że prezes kaliskiego sądu wystąpił do sądów rejonowych z wnioskiem o zgłaszanie sędziów delegatów do przejęcia spraw.

Sprawy karne prowadzone przez sędziego Borowiaka będą musiały ruszyć od nowa.

Dotyczy to m. in. czerpania zysków z seksbiznesu i prania brudnych pieniędzy, zabójstwa właściciela fermy w Zadowicach koło Kalisza czy 21-letniej oskarżonej o zabójstwo konkubenta matki. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy