Reklama

Reklama

Nie żyje 38-latka zakażona koronawirusem. Była w szóstym miesiącu ciąży

​Nie żyje 38-latka z południowej Wielkopolski zakażona koronawirusem. Przez ostatnie tygodnie lekarze walczyli o jej życie. Kobieta była w szóstym miesiącu ciąży. Udało się uratować jej dziecko.

38-latka trafiła do Uniwersyteckiego Szpitala imienia Heliodora Święcickiego w Poznaniu w bardzo ciężkim stanie. Medycy ze stolicy Wielkopolski pojechali po nią do placówki do Pleszewa. To właśnie tam podłączono ją do ECMO.

Chora w zaawansowanej ciąży nie była zaszczepiona przeciw COVID-19. Poznańscy lekarze wykonali u 38-latki cesarskie cięcie. Chłopiec przyszedł na świat w szóstym miesiącu. Trafił na oddział neonatologiczny.

- Doszło u niego do pogorszenia stanu zdrowia, ale wydaje się, że najgorsze mamy za sobą. Przez pierwsze 10 dni był stabilny, prezentował tylko cechy związane z wcześniactwem. Natomiast, niestety, w 12. dobie życia nastąpiło pogorszenie stanu klinicznego, głównie z powodu niewydolności oddechowej i to jest coś, co obserwujemy w czasie tej fali pandemii, co nas bardzo niepokoi. W tej chwili mamy już serię dzieci urodzonych przedwcześnie matek COVID dodatnich, gdzie ten poród przedwczesny był związany z pogarszającym się stanem klinicznym kobiety zakażonej wirusem SARS-CoV-2 i po dwóch tygodniach obserwujemy pogorszenie stanu klinicznego tych dzieci - mówił Radiu Poznań prof. Jan Mazela z Kliniki przy Polnej w Poznaniu.

Reklama

Jego stan aktualnie jest stabilny. Z kolei 38-latka zmarła z powodu niewydolności wielonarządowej spowodowanej zakażeniem koronawirusem.

Trudna sytuacja oddziału

Do poznańskiej kliniki przy ul. Polnej trafia coraz więcej noworodków z COVID-19. Wszystkie miejsca, na chwilę obecną, są zajęte. Z tego powodu placówka odmówiła w nocy przyjęcia kolejnego zakażonego noworodka.

Lekarze zaznaczają, że dzieci kobiet zaszczepionych przeciw COVID-19 nie chorują na to schorzenie.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje