Reklama

Maurycy i Zuzia jednymi z pierwszych dzieci urodzonych w Polsce w 2023 roku

Minutę po północy w szpitalu św. Rodziny w Poznaniu urodził się Maurycy. To pierwszy noworodek w Poznaniu w 2023 roku. Czy również w Polsce? Tutaj akurat potwierdzenia nie ma, a nieoficjalnie wiadomo, że konkurencja jest spora. Choćby ze strony Zuzi, która przyszła na świat w Przemyślu - również o godz. 00:01.

"Z radością zawiadamiamy, że to właśnie w naszym Szpitalu krótko po północy pojawił się na świecie pierwszy poznański noworodek. Maurycy, bo to o nim mowa, urodził się dokładnie minutę po północy. Dzielnej mamie i maluchowi składamy najlepsze życzenia" - poinformował w niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych szpital Św. Rodziny w Poznaniu.

Placówka wskazała również, że w ubiegłym roku w szpitalu św. Rodziny odbyły się 1972 porody.

"Wszystkim pacjentkom, które wybrały nasz Szpital jako miejsce narodzin swego dziecka lub dzieci, serdecznie dziękujemy za zaufanie! Zwarci i gotowi czekamy na przyszłe mamy w roku 2023!" - podkreśliła placówka.

Reklama

Z kolei w Przemyślu również minutę po północy przyszła na świat Zuzia. Jak podaje Polskie Radio Rzeszów, dziewczynka waży 3 kg i 80 gramów i mierzy 55 centymetrów.

"To się nazywa wejście w nowy rok! Zuzia, urodzona dziś o godz. 00:01 w naszym szpitalu, jest najprawdopodobniej pierwszym dzieckiem, które przyszło na świat w 2023 r. na Podkarpaciu, a może nawet w Polsce. Gratulujemy całej Rodzinie i oczywiście życzymy dużo zdrowia!" - czytamy na stronie Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu.

O godz. 00:01 na porodówce w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach urodziła się natomiast Klara - podaje telewizja publiczna.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: urodzenia | Nowy Rok 2023 | Poznań

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy