Reklama

Reklama

Krotoszyn: Mężczyzna miał molestować dziewięć dziewczynek. Jest akt oskarżenia

Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Krotoszynie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, podejrzanemu o popełnienie dziewięciu przestępstw przeciwko wolności sfery seksualnej - powiedział w poniedziałek prokurator Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wkp. Ofiarami miały być małoletnie.

Podejrzany to 49-letni Leszek S. z powiatu krotoszyńskiego, który przyznał się do skrzywdzenia trzech dziewczynek.

Do przestępstw doszło w latach 2000 - 2014 w jego domu na terenie jednej z miejscowości powiatu krotoszyńskiego. Sprawa ujrzała światło dzienne dopiero w maju 2021 r., kiedy jedna z molestowanych wówczas dziewcząt - dzisiaj 17-latka - usiłowała popełnić samobójstwo.

W szpitalu o swoich problemach opowiedziała lekarce, która przeprowadziła rozmowę z rodzicami. Mama nastolatki natychmiast zawiadomiła krotoszyńską policję, w wyniku czego pod nadzorem prokuratury wszczęto śledztwo. Podejrzanego osadzono w areszcie.

Reklama

Zapraszał i kazał przyprowadzać koleżanki

W trakcie ustalono, że mężczyzna był spokrewniony z niektórymi dziewczynkami, zapraszał je do siebie i kazał przyprowadzać koleżanki. Wiadomo też, że jest żonaty i ma dzieci.

Prokuratura nie udziela szczegółowych informacji "z uwagi na charakter postępowania oraz celem uniknięcia wtórnej wiktymizacji" - powiedział prokurator Kubiak.

Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy