Reklama

Reklama

"Król Viagry" zatrzymany przez CBŚP pod Poznaniem

"Król Viagry" wpadł pod Poznaniem. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej, specjalizującej się w przemycie i handlu środkami wspomagającymi popęd seksualny. Łącznie zatrzymano i postawiono zarzuty 24 osobom, w tym liderowi grupy, znanemu jako "Król Viagry".

Katarzyna Balcer z CBŚP powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że grupa zajmowała się na dużą skalę przemytem farmaceutyków, nie dopuszczonych na polski rynek. Miały one wspomagać popęd seksualny. Z ustaleń policji wynika, że przestępcy wprowadzili na rynek środki o wartości co najmniej 5 milionów złotych.

Reklama

Policjantka podkreśla, że sprzedawane przez przestępców środki mogły zagrażać zdrowiu i życiu osób, które je zażywały. Pochodziły one bowiem z nieznanych źródeł i nie były przebadane.

- Trzeba pamiętać, że każdy lek musi być przebadany i dopuszczony do obrotu na rynku polskim - powiedziała Katarzyna Balcer. - Tylko dopuszczenie go do legalnego obrotu powoduje, że mamy gwarancję zażywania rzeczywiście lekarstw, a nie substancji niewiadomego pochodzenia - dodała. 

Zatrzymanym grozi do 15 lat więzienia.

Dowiedz się więcej na temat: król Viagry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje