Reklama

Reklama

Kościół w Poznaniu przygotowuje się do Euro 2012

Msze święte w obcych językach, "strefa Jezusa" w strefach kibica i ewangelizacyjne gadżety przygotowuje na czas Euro w Poznaniu Archidiecezja Poznańska. Kościół chce prowadzić akcję ewangelizacyjną wśród kibiców z Polski i zagranicy.

Jak powiedział we wtorek na konferencji prasowej ks. Szymon Nowicki, duszpasterz sportowców archidiecezji poznańskiej, kibice, którzy przyjadą do Poznania 10 i 17 czerwca, będą mogli wziąć udział w mszach św. odprawianych w ich językach: po chorwacku, angielsku i włosku.

Reklama

Ze względu na spodziewaną dużą liczbę kibiców z Niemiec będą również msze odprawiane w języku niemieckim.

- Będziemy obecni w strefach kibica - zarówno w tej oficjalnej na Placu Wolności, jak i tych nieoficjalnych. Chcemy prowadzić tam działalność ewangelizacyjną, podobnie, jak ma to miejsce na Przystanku Jezus, który towarzyszy od lat Przystankowi Woodstock - powiedział ks. Nowicki.

Trwają poszukiwania wolontariuszy do "strefy Jezusa", którzy będą rozmawiać z zainteresowanymi kibicami. Kibice otrzymają gadżety ewangelizacyjne: szaliki, koszulki i smycze. Przygotowywana jest też gazetka ewangelizacyjna ze świadectwami piłkarzy oraz adresami kościołów.

- Ewangelizacja to jest trudny temat. Nie będzie tak, że np. nawrócimy 30 tys. Irlandczyków. Jednak nawet jeśli dwie lub trzy osoby po powrocie do domu powiedzą, że usłyszały o Jezusie od zaangażowanych religijnie Polaków, to myślę, że będzie to dobry efekt - powiedział ks. Nowicki.

29 lutego w Poznaniu zorganizowane zostanie nabożeństwo ze śpiewami Taize o dobre przygotowanie na 100 dni przed Euro 2012. Niewykluczone, że podobne wydarzenie zorganizowane zostanie też 50 dni przed piłkarską imprezą.

W tym tygodniu funkcjonować zacznie strona internetowa przystanekeuro.pl/poznan. Znajdą się tam informacje dotyczące religijnych wydarzeń w mieście związanych z mistrzostwami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama