Reklama

Reklama

Konin: Trzecia osoba aresztowana za atak na policjantów przed komendą

Policjanci zatrzymali w piątek kolejnego mężczyznę, który odpowie za niedzielny atak na funkcjonariuszy przed komendą policji w Koninie (woj. wielkopolskie). 25-latek usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Oficer prasowy KMP w Koninie podkom. Marcin Jankowski poinformował w piątek, że zatrzymanemu przez policjantów kryminalnych 25-latkowi postawiono zarzuty znieważenia funkcjonariuszy i czynnej napaści na policjanta. Grozi mu do 10 lat więzienia. 25-latek to jak na razie czwarta osoba, która odpowie karnie za udział w niedzielnych zajściach przed konińską komendą.

W związku ze śmiercią Adama C., 21-latka postrzelonego przez policjanta na jednym z konińskich osiedli, w niedzielę przed Komendą Miejską Policji w Koninie zorganizowano zgromadzenie. Część jego uczestników zaatakowała butelkami i kamieniami chroniących budynek funkcjonariuszy. Trzech policjantów zostało niegroźnie rannych.

Reklama

W niedzielę, w związku z atakami na funkcjonariuszy, policjanci zatrzymali trzech pijanych mężczyzn w wieku od 18 do 27 lat. Dwóm z nich postawiono zarzuty m.in. czynnej napaści na policjanta. Podejrzani przyznali się do winy, w środę zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Trzeci z zatrzymanych w niedzielę mężczyzn będzie odpowiadał za zmuszanie funkcjonariusza do zaniechania prawnej czynności służbowej. 27-latkowi grozi za to do trzech lat więzienia. Prokuratura zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Podkom. Marcin Jankowski nie wyklucza, że w najbliższych dniach dojedzie do kolejnych zatrzymań osób uczestniczących w niedzielnych starciach z policją.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy