Reklama

Reklama

Konin: Awaria stacji uzdatniania wody. 45 tys. odbiorców bez wody

Ok. godz. 15 w Koninie (woj. wielkopolskie) doszło do awarii stacja uzdatniania wody - poinformował z-ca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz. Bez dostaw wody pozostaje 45 tys. odbiorców, naprawa powinna zakończyć się w środę po północy.

O zdarzeniu wiceszef RCB poinformował za pośrednictwem Twittera. "Około godz. 15.00 w Koninie (woj. wielkopolskie) wystąpiła awaria w stacji uzdatniania wody. 45 tys. odbiorców pozostaje bez dostaw wody. Podstawiono beczkowozy i wyznaczano studnie awaryjne. Naprawa powinna zakończyć się dziś około północy" - czytamy w jego wpisie.

Przez Wielkopolskę przechodzi fala upałów. Od poniedziałku obowiązuje w regionie ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem; temperatura maksymalna w dzień może wynieść nawet 33 stopnie C.

Skrócone lekcje, apele do mieszkańców

W środę poznański magistrat poinformował, że o możliwość skrócenia lekcji ze względu na wysokie temperatury wystąpiło dotychczas 29 placówek. W niektórych wielkopolskich miejscowościach pojawiają się także apele o racjonalne gospodarowanie wodą. Tak jest np. w Kostrzynie. Jak poinformowała p.o. dyrektora Zakładu Komunalnego w Kostrzynie Kinga Czechowska, "Zakład Komunalny w Kostrzynie, działając na podstawie art. 5 Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, w związku z występującą bezdeszczową pogodą w trosce o zapewnienie wszystkim mieszkańcom gminy Kostrzyn dostępu do wody dla celów socjalno-bytowych - wprowadza bezwzględny zakaz podlewania wodą z gminnej sieci wodociągowej ogródków przydomowych, terenów zielonych oraz napełniania basenów". Zakaz obowiązuje od wtorku.

Reklama

Alerty IMGW

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem wciąż obowiązują w całym kraju. Oprócz upału IMGW ostrzega również przed burzami. Alerty drugiego stopnia o silnych burzach zostały wydane w środę po południu dla województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego oraz na północne, zachodnie i centralne powiaty woj. wielkopolskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy