Reklama

Reklama

Kępno: Policjancie wezwani do przeprowadzki. Komendant odwołany

Młodszy insp. Robert Ciesielski został odwołany z funkcji komendanta Komendy Powiatowej Policji w wielkopolskim Kępnie - przekazał rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak.

"Komendant Ciesielski został formalnie odwołany ze stanowiska i pozostaje w dyspozycji komendanta wojewódzkiego. W ciągu najbliższych kilku dniu komendant wojewódzki zdecyduje o wyznaczeniu komendantowi Ciesielskiemu nowych zadań do realizacji, ponieważ nie jest zwolniony ze służby tylko ze stanowiska" - powiedział rzecznik prasowy wojewódzkiej policji w Poznaniu Andrzej Borowiak.

Pytany o powody odwołania kępińskiego komendanta policji rzecznik prasowy poinformował, że czeka na oficjalne oświadczenie w tej sprawie swojego przełożonego.

Reklama

Przyznał, że "na decyzję komendanta wojewódzkiego nie jest bez wpływu sytuacja z policjantami wysłanymi do starostwa".

Alarm z związku z przeprowadzką

Chodzi o zdarzenie z poniedziałku 25 listopada z udziałem kępińskich funkcjonariuszy.

Tego dnia ośmiu kępińskich policjantów zostało wezwanych do jednostki w związku z alarmem, a następnie wysłano ich do pomocy przy przeprowadzce Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Kępnie. Przenosili urzędowe dokumenty. Przeprowadzka PINB związana jest z remontem siedziby Starostwa Powiatowego w Kępnie.

Do czasu wyznaczenia nowego komendanta KPP, funkcję tę będzie pełnił zastępca dotychczasowego szefa komendy podinsp. Mirosław Wiśniewski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje