Reklama

Reklama

Kalisz: Śmierć 16-latka. Policja poszukuje świadków

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego poszukują świadków tragicznego zdarzenia na terenie kaliskiego skateparku, w wyniku którego śmierć poniósł 16-letni rowerzysta – poinformowała w czwartek rzeczniczka prasowa kaliskiej policji, asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Policjanci zajmujący się sprawą apelują o kontakt do świadków wypadku, którzy mogą pomóc w ustaleniu szczegółowych okoliczności i jego przebiegu.

Sprawa dotyczy zdarzenia z poniedziałku (18 maja) w skateparku przy ul. Parkowej w Kaliszu. 16-latek jeździł tam na rowerze. W pewnym momencie podczas wykonywania skoku na rowerze z jednego z najazdów chłopiec miał stracić kontrolę, przewrócić się i uderzyć głową o betonową ławę.

"Wstępne ustalenia wskazują, że 16-latek upadł i doznał obrażeń ciała. Nie miał na głowie kasku" - powiedziała rzeczniczka prasowa kaliskiej policji, asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Reklama

Chłopca w ciężkim stanie z rozległymi obrażeniami głowy przetransportowano do szpitala, gdzie zmarł w nocy.

Dziewczynka zajechała mu drogę?

Policja na zlecenie prokuratury sprawdza każdy wątek zdarzenia. W przestrzeni publicznej pojawiła się informacja, że 16-latkowi drogę zajechała kilkuletnia dziewczynka na hulajnodze. Rzekomo zmarły nastolatek, nie chcąc uderzyć w dziecko, próbował zmienić kierunek jazdy, co zakończyło się katastrofą.

Tymczasem dziewczynki nie powinno w ogóle tam być, ponieważ zgodnie z przepisami w skateparku mogą przebywać osoby od 14. roku życia.

Matka z dzieckiem miała opuścić miejsce zdarzenia jeszcze przed przyjazdem policji.

Apel policji

"Wszelkie istotne dla sprawy informacje można przekazywać funkcjonariuszowi prowadzącemu postępowanie - sierż. szt. Patrycji Rosa pod numerem telefonu: 47 77 51 342 lub 47 77 51 460. Informacje można przekazywać również na e-mail: rzecznik.kalisz@po.policja.gov.pl" - poinformowała rzeczniczka prasowa kaliskiej policji.

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy