Reklama

Kalisz: Seksualnie wykorzystywał 16-latkę? Miała być częściowo rozebrana

Policja sprawdza, czy w Kaliszu (Wielkopolskie) 60-letni mężczyzna wykorzystał seksualnie 16-latkę. Funkcjonariusze musieli interweniować w miejscu zdarzenia, a zgromadzeni chcieli zlinczować podejrzewanego o przestępstwo. Lokalna prasa informowała, że 16-latka jest osobą niepełnosprawną. Funkcjonariusze nie potwierdzają tych doniesień.

Rzeczniczka kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz powiedziała w poniedziałek, że w niedzielę wieczorem wpłynęło zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa na szkodę 16-latki.- Przed budynkiem, w którym, w jednym z mieszkań, 16-latka przebywała z 60-letnim mężczyzną zebrał się tłum dość agresywnie nastawionych osób. Ostatecznie policjantom udało się wejść do środka. Obecnie 60-latek przebywa u nas, w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych - podała.

Jaworska-Wojnicz nie chciała podawać szerszych informacji na temat sprawy. Przyznała, że 16-latka została przebadana przez lekarzy, potem trafiła pod opiekę rodziny. Pytana o to, czy funkcjonariusze przesłuchali już 60-latka podała, że zatrzymany mężczyzna był pod wpływem alkoholu, zanim zostanie przesłuchany musi wytrzeźwieć.

Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Lokalna prasa podała, że 16-latka jest osobą niepełnosprawną. Policja nie potwierdza tej informacji.

Reklama

Była poszukiwana przez rodzinę

Serwis kalisz24.info.pl podał, że wcześniej 16-latka była przez kilka godzin poszukiwana przez rodzinę. Poszukujący mieli m.in. zapukać do mieszkania jednego z sąsiadów. Mężczyzna, który otworzył drzwi dziwnie się zachowywał; w jego mieszkaniu, na łóżku miała leżeć półprzytomna, poszukiwana dziewczyna. 16-latka była, według ustaleń serwisu, częściowo rozebrana.

Wkrótce potem, przed budynkiem zgromadziła się grupa ludzi, którzy chcieli wymierzyć karę mężczyźnie podejrzewanemu o seksualne wykorzystanie nastolatki. Na miejscu interweniowali policjanci, którzy mieli użyć gazu łzawiącego.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Kalisz | nastolatka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy