Reklama

Reklama

Kalisz: Pokłócili się o kobietę. 18-latek oskarżony o usiłowanie zabójstwa

- Kłótnia o kobietę była powodem usiłowania zabójstwa 25-latka przez 18-latka - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie wlkp. Maciej Meler. Do ataku doszło w poniedziałek. Początkowo ofiara twierdziła, że sama nadziała się na nóż.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 21 w jednym z mieszkań przy ul. Wrocławskiej w Kaliszu.

Dyżurny policji został poinformowany, że doszło do ugodzenia nożem 25-letniego mężczyzny w okolicę klatki piersiowej. Funkcjonariusze, po przybyciu na miejsce zdarzenia, wezwali karetkę pogotowia ratunkowego, która przetransportowała  rannego do szpitala.

25-latek powiedział, że sam nadział się na nóż

Mężczyzna w kontakcie z policjantami był przytomny; powiedział, że sam nadział się na nóż.

- Pacjent trafił na oddział intensywnej opieki medycznej i nadal tam przebywa - powiedział rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński. Wyjaśnił, że mężczyzna jest po operacji, jego stan jest ciężki i przebywa w śpiączce farmakologicznej.

Reklama

Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła śledztwo. Celem jest wyjaśnienie okoliczności zdarzenia i sprawdzenie, czy pokrzywdzony mówił prawdę, czy rzeczywiście był to nieszczęśliwy wypadek, czy w zdarzeniu brał udział ktoś jeszcze.

Okazało się, że w sprawę zamieszany jest 18 - latek. - Przyznał się, że zadał pokrzywdzonemu cios nożem o długości ostrza 18 cm. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkich obrażeń ciała. Zaprzeczył, jakoby miał działać z zamiarem pozbawienia życia - powiedział Meler. 

W trakcie złożonych wyjaśnień - jak powiedział prokurator - nastolatek zeznał, że powodem jego ataku miały być nieporozumienia na tle obyczajowym. Mężczyźni pokłócili się o kobietę.

Śledztwo prokuratury trwa, nastolatkowi grozi nawet kara dożywocia. 

Reklama