Reklama

Jechali taksówką. Pobili i próbowali udusić kierowcę

Dwóch mężczyzn zaatakowało taksówkarza. Pobili go oraz grozili uduszeniem. Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w Gnieźnie. Zareagowali świadkowie zdarzenia, którzy próbowali pomóc kierującemu pojazdem oraz wezwali policję. Sprawcom grozi do trzech lat więzienia.

- Do dramatycznych wydarzeń doszło w piątek, 3 lutego około 20:00 w Gnieźnie. Dwóch mężczyzn wsiadło na ulicy Biskupińskiej do taksówki. Gdy zbliżali się do miejsca docelowego, stwierdzili, że jednak chcą jechać gdzieś indziej, ale nie podali konkretnego adresu. Zaczęli wyzywać taksówkarza, grozić mu śmiercią. Ostatecznie pobili go i próbowali udusić - relacjonuje gloswielkopolski.pl.

Bili i próbowali udusić taksówkarza. Znieważyli policjantów

Kierowca, zdając sobie sprawę, że mężczyźni mogą być niebezpieczni, wysadził ich w okolicy stacji benzynowej na ulicy Wrzesińskiej. Gdy samochód się zatrzymał, a taksówkarz poprosił o uregulowanie płatności, pasażerowie napadli na niego. Bili go i próbowali udusić. Zareagowali świadkowie, którzy próbowali pomóc napadniętemu mężczyźnie oraz wezwali policję.

Reklama

Policjanci zatrzymali na miejscu dwóch podejrzanych: 62-letniego mieszkańca Gniezna oraz 47-letniego mieszkańca gminy Niechanowo. Mężczyźni znieważyli funkcjonariuszy podczas zatrzymania. 

Pasażerom taksówki postawiono zarzuty pobicia kierowcy oraz znieważenia policjantów. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: napad na taksówkarza | Gniezno | Wielkopolska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy