Reklama

Gostyń: Miał wykorzystać dziecko na basenie. 31-latek zatrzymany

31-letni mężczyzna został zatrzymany na basenie w Gostyniu po tym, jak w przebieralni miał wykorzystać seksualnie ośmioletniego chłopca. Mężczyzna był już wcześniej podejrzewany o podobne czyny, jednak sprawa miała zostać umorzona ze względu na jego niepoczytalność. Teraz grozi mu więzienie.

Na jednym z basenów w Gostyniu miało dojść do wykorzystania dziecka. Sytuację, która miała miejsce 30 listopada, opisał portal gostyn24.pl. 

W trakcie zajęć ośmioletni chłopiec poszedł do szatni po ręcznik, a gdy wrócił, zgłosił nauczycielce, że dorosły mężczyzna wciągnął go z toalety do przymierzalni. Tam dziecko miało zostać wykorzystane seksualnie. 

Prokurator Jacek Masztalerz w rozmowie z portalem potwierdził, że takie zdarzenie miało miejsce. "31-letni mężczyzna - mieszkaniec powiatu gostyńskiego, siłą wciągnął dziecko z przebieralni do toalety, gdzie doszło do zachowań określanych w przepisach prawa jako inne czynności seksualne" - podał prokurator.  

Reklama

31-latek zatrzymany. Był już karany

Chłopcu udało się uciec z toalety i poinformować o zajściu opiekunkę, która razem z pracownikami basenu zatrzymała 31-latka. Mężczyzna został przesłuchany. 

Postawiono mu trzy zarzuty: pierwszy dotyczy doprowadzenia przemocą lub groźbą do obcowania płciowego, drugi doprowadzenia do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności i trzeci seksualnego wykorzystanie małoletniego. 

Okazało się, że mężczyzna był wcześniej podejrzewany o dopuszczenie się innych czynności seksualnych, ale sprawę najprawdopodobniej umorzono z uwagi na jego niepoczytalność.

31-latek został aresztowany na trzy miesiące. Zlecono też badanie psychologiczno-seksuologiczne podejrzanego. Planowane jest również przesłuchanie ośmioletniego chłopca przez sąd.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gostyń | molestowanie | pedofile

Reklama

Reklama

Reklama