Reklama

Reklama

Gorzów Wielkopolski: Pożar dachu katedry

Według strażaków, nikt nie ucierpiał w pożarze dachu wieży zabytkowej katedry, jaki wybuchł w sobotę w Gorzowie Wielkopolskim. Akcja gaśnicza wciąż trwa, z kościoła wyniesiono część wyposażenia.

Jak poinformował rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim Dariusz Szymura, w akcji gaszenia pożaru bierze udział 28 zastępów strażaków, z czego 15 to zastępy gaśnicze. W akcji gaśniczej uczestniczą też jednostki, które przyjechały ze Szczecina.

Według rzecznika straży wieża katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny nie grozi zawaleniem.

Jak wynika z informacji uzyskanej od strażaków, z katedry wyniesiono część wyposażenia.

Z powodu prowadzonej akcji gaśniczej z ruchu zostało wyłączone ścisłe centrum Gorzowa. Akcję strażaków obserwują setki mieszkańców.

Reklama

W ten weekend w tym rejonie odbywa się dużo imprez związanych ze świętem miasta. Filmy i zdjęcia pokazujące pożar katedry szybko zaczęły pojawiać się w internecie, m.in. na portalach społecznościowych.

Kościół katedralny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny uznawany jest za jeden z symboli Gorzowa Wlkp. Świątynia znajdująca się w samym centrum miasta jest najcenniejszym zabytkiem jego historii i ważnym miejscem dla wiernych diecezji. Kościół katedralny jest najstarszym budynkiem w mieście i najczęściej odwiedzanym zabytkiem przez turystów przyjeżdżających do Gorzowa Wlkp. W jej wnętrzu zachowało się wiele zabytkowych przedmiotów. Dodatkową atrakcją jest punkt widokowy w jej wieży, z którego rozciąga się widok na panoramę miasta.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy