Reklama

Gorzów Wielkopolski: Mężczyzna oskarża policjantów o dotkliwe pobicie

Mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego Krystian Kępka oskarża funkcjonariuszy policji o brutalne pobicie na komendzie - podają "Wydarzenia" Polsatu. - Tłukli mnie jak worek treningowy - zarzuca. Wcześniej został zatrzymany, gdy wtrącił się w interwencję w sprawie braku maseczki. - Cała agresja była po stronie tego mężczyzny - odpowiada policja.

Gdy jego żona wyszła ze sklepu, mężczyzna był już w radiowozie. Chwilę wcześniej został zatrzymany przez gorzowską policje. W czasie zatrzymania miał włączony dyktafon. Mieszkaniec Gorzowa twierdzi, że stanął w obronie starszego mężczyzny, któremu policjanci zwrócili uwagę za brak maseczki.

- Zapytałem się, jak długo będą nękać, dlaczego to robią, dlaczego wykonują te nielegalne rozkazy. "Czy my jesteśmy w stanie wojny? Czy wy jesteście gestapo?" - tłumaczy Krystian Kępka w rozmowie z Polsat News.

"Tłukli mnie jak worek treningowy"

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. To tam, według jego relacji, miał zostać brutalnie pobity.

Reklama

- Zaprowadzili mnie do celi, gdzie nie było kamer. Myślałem, że mnie tam zostawią, a oni zaczęli mnie tam katować. Mieli tzw. rękawiczki taktyczne, wyglądały jak kastety i tłukli mnie jak worek treningowy. Ja się wywróciłem, oni zaczęli skakać po mnie - relacjonuje Krystian Kępka. 

Poranna obdukcja wykazała m.in złamanie czaszki i kości twarzoczaszki. Mężczyzna ma też złamany nos. 

- Na końcu zaczęli mnie dusić i (jeden z nich - red.) tak mnie dusił, że myślałem, że nie przeżyję tego. Ostatkiem sił powiedziałem "udusisz mnie, a ja mam syna" i puścił mnie - przypomina Kępka.

"Cała agresja była po stronie mężczyzny"

Policjancie przekonują, że obrażenia powstały w czasie interwencji.

- Dobre imię policjantów zostało bardzo poważnie narażone - powiedział podinsp. Marcin Maludy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. 

Sprawę wyjaśnia biuro wewnętrzne policji. Mężczyzna usłyszał siedem zarzutów, w tym kierowania gróźb karalnych i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów.

- Cała agresja była po stronie tego mężczyzny. Policjanci nie byli zainteresowani tym mężczyzną, bo prowadzili inne czynności - dodał policjant. 

Czytaj więcej na stronie polsatnews.pl

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program


Polsat News

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy