Reklama

Reklama

​"Fakt": Kuria domaga się eksmisji rodziny z dwójką dzieci

Poznańska kuria skierowała do sądu wniosek o eksmisję rodziny z dwójką małych dzieci za zaległości w czynszu. Archidiecezja domaga się także 30 tys. złotych za bezprawne zajmowanie mieszkania - informuje "Fakt".

Jak czytamy w "Fakcie", Kinga i Krzysztof Masłowscy wprowadzili się do mieszkania należącego do Archidiecezji Poznańskiej w 2013 roku. Wpłacili Kościołowi 19 tys. złotych jako "zabezpieczenie funkcjonowania budynku" i sami wyremontowali lokum.

Kłopoty zaczęły się, gdy Kinga straciła pracę, a podczas porodu córki doszło do niedotlenienia, przez co wymagała rehabilitacji i kosztownych lekarstw. Obecnie tylko Krzysztof pracuje - za minimalną pensję.

Masłowscy w końcu przestali płacić czynsz. Zaproponowali kurii, by na poczet długu wzięła 19 tys. wpłacone przy podpisywaniu umowy, ale archidiecezja się nie zgodziła. Kuria żąda eksmisji rodziny, spłaty zaległego czynszu i 30 tys. złotych odszkodowania za bezprawne zajmowanie mieszkania.

Reklama

"Usłyszeliśmy, że Kościół nie jest od pomagania" - rozkładają ręce Masłowscy.

"Kościół pomaga, ale nie ludziom, którzy wybrali wygodne życie na cudzy koszt" - powiedział "Gazecie Wyborczej" prawnik poznańskiej kurii. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy