Reklama

Reklama

Dąbrówka: Potrącono policjanta. Padły strzały

Podczas próby zatrzymania osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa doszło do potrącenia policjanta - poinformowała w środowe popołudnie mł.asp. Marta Mróz z KMP w Poznaniu. Funkcjonariusze oddali strzały, ale podejrzani oddalili się z miejsca zdarzenia. Jak przekazała wielkopolska policja do szpitala zgłosił się mężczyzna z ranami postrzałowymi.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Dąbrówka (woj. wielkopolskie), gdzie mundurowi próbowali zatrzymać złodzieja samochodów, który poprzedniej nocy ukradł auto na terenie Poznania. 

- Podczas próby zatrzymania osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa doszło do potrącenia policjanta - poinformowała w rozmowie z Interią  mł. asp. Mróz. Funkcjonariusz przytomny został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak przekazała podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji życiu policjanta nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Postrzelony mężczyzna w szpitalu

Policjanta dodała, że około 30 minut po zdarzeniu w podpoznańskim Luboniu policjanci znaleźli porzucony samochód, którym uciekający mężczyzna potrącił funkcjonariusza. - Około godz. 18 otrzymaliśmy informację z jednego z poznańskich szpitali, że do placówki trafił mężczyzna z ranami postrzałowymi - powiedziała policjantka.

Reklama

Ranny jest obecnie w trakcie operacji. Podinsp. Liszczyńska zaznaczyła, że przebieg nieudanego zatrzymania w Dąbrówce jest badany przez policyjny wydział kontroli

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama