Reklama

Cyfrowa parafia z Poznania. Chrzest można zamówić przez internet

Chrzest, bierzmowanie, ślub, pogrzeb a nawet spowiedź można "załatwić" za pośrednictwem internetu. Z taką inicjatywą wyszła parafia pw. Imienia Jezusa z Poznania. "Jesteśmy prawdopodobnie Pierwszą Cyfrową Parafią" - piszą w swoich mediach społecznościowych.

Bez wychodzenia z domu można załatwić wszystkie formalności i umówić chrzest, bierzmowanie, spowiedź czy zarezerwować mszę świętą. To pomysł parafii pw. Imienia Jezus w Poznaniu. Na ich stronie internetowej pojawiła się zakładka "załatw" a w niej kilka opcji do wyboru. Klikając np. w "Chrzest Święty" pojawia się opcja umówienia na sakrament. Następnie po wypełnieniu wszystkich dokumentów możemy wybrać odpowiedni termin. Podobnie sprawa wygląda przy innych sakramentach. 

Wybierając "Spowiedź" możemy nawet określić długość naszego spotkania z księdzem. Podobnie jest po wybraniu opcji "Odwiedziny". 

Reklama

"Załatwić" możemy tak też I Komunię Świętą, ślub i pogrzeb. 

Pierwsza cyfrowa parafia w Polsce

Parafia pochwaliła się pomysłem na swoim profilu na Facebooku już 21 listopada. "Parafia Imienia Jezus na poznańskiej Łacinie jest pierwszą w Polsce wspólnotą z Biurem Parafialnym obsługiwanym cyfrowo" - napisano.

"Zamówisz intencję Mszy Świętej korzystając z kalendarza, bez problemu zgłosisz chrzest lub ślub. Wszystko jest bardzo proste i intuicyjne, ale jednocześnie jest zintegrowane z ogólnodiecezjalnym systemem do obsługi parafii SYNODII. Cieszą nas takie rozwiązania, bo 'biuro parafialne' nie musi być miejscem załatwiania tylko spotkania" - dodano. 

Czytaj także: Żarty, dyskoteki i muzyka techno. Absurdalna lista grzechów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Poznań | parafia | Kościół

Reklama

Reklama

Reklama