Reklama

Reklama

Co dalej z zamkiem w Stobnicy? "GPC" o nowych faktach

"Gazeta Polska Codziennie" w poniedziałkowym wydaniu informuje o zakończeniu kontroli związanej z wydaniem pozwolenia na budowę 15-kondygnacyjnego budynku powstającego w Puszczy Noteckiej. "Zamek najprawdopodobniej zostanie rozebrany" - czytamy.

Według "GPC", zakończyły się kontrole związane z wydaniem pozwolenia na budowę obiektu. 

"Najprawdopodobniej w tym tygodniu Ministerstwo Środowiska podejmie decyzję, co do przyszłości najsłynniejszego dzisiaj zamku w Polsce. W świetle wszystkich faktów ujawnionych po wybuchu afery, najrealniejszym scenariuszem jest rozbiórka 'Gargamela' ze Stobnicy" - donosi "GPC".

Inwestycja na terenach Natura 2000

Budynek powstający w Puszczy Noteckiej ma liczyć 14 nadziemnych kondygnacji i jedną podziemną. Jego integralną część miała stanowić kilkudziesięciometrowa wieża. W obiekcie ma się znaleźć blisko 50 mieszkań. Inwestorem jest poznańska spółka D.J.T. "Może nie byłoby w tym nic dziwnego - komentuje gazeta - gdyby nie to, że powstaje on na terenach Natura 2000".

Reklama

Decyzję o tym, że inwestycja nie będzie miała negatywnego wpływu na środowisko, wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu. Podstawą decyzji z kwietnia 2015 r. był raport przedstawiony przez inwestora. Według informacji podanych przez media, jednym z autorów tego dokumentu jest prof. Piotr Tryjanowski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który zasiada w radzie fundacji Fauna Polski wraz z ojcem inwestora. "GPC" pisze, że Tryjanowski "znany był z walki o Puszczę Białowieską".

Budowa pod nadzorem RDOŚ, CBA i prokuratury

Z informacji "GPC" wynika, że sprawa "zostanie najprawdopodobniej przekazana po raz kolejny do RDOŚ w Poznaniu, który ponownie ma zbadać wpływ budowy zamku na środowisko i obszar Natura 2000".

W związku z inwestycją prowadzoną na terenie Puszczy Noteckiej CBA podjęło czynności w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu. Minister środowiska polecił Generalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska wszczęcie kontroli procesu wydania decyzji ws. budowy na terenie puszczy. Sprawa została też skierowana do prokuratury.,

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy