Reklama

Reklama

Brutalne pobicie 19-latka. Oprawcy zostawili ofiarę w lesie

Policjanci z Wrześni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kilka dni temu brutalnie pobili 19-latka, a następnie wywieźli go do lasu i zmusili do rozebrania się. Napastnicy ukradli swojej ofierze samochód i telefon. Decyzją sądu agresorzy trafili do aresztu. Oskarżonym w wieku 17 i 24 lat grozi kara 15 lat pozbawienia wolności.

4 września przy ul. Piastów we Wrześni doszło do napadu na 19-latka. Dwóch mężczyzn po pobiciu swojej ofiary, siłą umieścili ją w bagażniku samochodu, a następnie wywieźli do kompleksu leśnego Dębina. Tam grozili pokrzywdzonemu, a także kopali po całym ciele zmuszając do rozebrania się. 

Napastnicy pozostawili nagiego i pobitego do nieprzytomności mężczyznę w lesie. Wcześniej użyli wobec niego pistoletu gazowego na kulki, z którego kilkukrotnie oddali strzały w okolice twarzy. Oprawcy 19-latka zabrali należący do niego samochód i telefon. Wartość strat została oszacowana na 11 500 złotych.

Reklama

Napastnicy w rękach policji. Grozi im do 15 lat więzienia

Pobity mężczyzna po ocknięciu się, resztką sił dotarł do domostw w Bierzglinie. Stamtąd o zdarzeniu poinformował policję. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło do funkcjonariuszy 5 września o 2:00 w nocy.

"Skierowani do obsługi tego zdarzenia policjanci dotarli równocześnie z załogą pogotowia, której pomoc w tej sytuacji była niezbędna i potrzebna natychmiastowo" - informuje policja w komunikacie.

Po zebraniu całości zabezpieczonych materiałów policjanci pionu kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na 19-latka. 

"Pierwszy z nich znajdował się w Czerniejewie i o godzinie 7:20 trafił w ręce kryminalnych, natomiast drugi został zatrzymany we Wrześni o godzinie 8:35. Samochód oraz telefon zostały odzyskane przez policjantów" - przekazała KPP we Wrześni.

Prokuratura postawiła zarzuty 24-letniemu mieszkańcowi Wrześni oraz 17-latkowi pochodzącemu z Gminy Kołaczkowo. Drugi z zatrzymanych był poszukiwany jako "uciekinier" z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Wobec mężczyzn, którzy dopuścili się między innymi rozboju, pobicia z niebezpiecznym przedmiotem oraz pozbawienia wolności prokurator wnioskował o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sędzia Rejonowy po analizie materiałów przychylił się do prokuratorskiego wniosku. 

Napastnikom grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

O brutalnym pobiciu 19-latka policja poinformowała 13 września.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy