Reklama

Reklama

30 razy okradł ten sam sklep. 74-latek zatrzymany

Nie raz, a... 30 okradł ten sam sklep. Policja w Witkowie (woj. wielkopolskie) zatrzymała sprawcę, którym okazał się 74-latek. Mężczyzna chce dobrowolnie poddać się karze.

W jednym z miejscowych marketów w Witkowie od jakiegoś czasu dochodziło do regularnych kradzieży. Zgłoszono to policji. Mundurowi przeglądający sklepowy monitoring szybko namierzyli sprawcę, który nie raz, a 30 zabierał do domu kolejne produkty spożywcze. Okazał się nim 74-latek. Wynosił on m.in. słodycze, konserwy, sery. Wartość strat oszacowano na kwotę blisko 650 złotych.

Mężczyznę zatrzymano. Usłyszał zarzut kradzieży, których dopuszczał się w trybie ciągłym. Zaznaczył, że chce dobrowolnie poddać się karze. 

80-latka pijana prowadziła auto

Seniorzy bywają nie tylko ofiarami, ale też sprawcami wykroczeń i poważniejszych przewinień. W ubiegłym miesiącu ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miała 80-letnia kobieta, która prowadziła auto w Lubinie na Dolnym Śląsku.

Reklama

Mundurowych zawiadomił świadek zdarzenia. - Udało mu się zabrać seniorce kluczyki, gdy zatrzymała auto - przekazała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Lubinie asp. szt. Sylwia Serafin.

- Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze wyczuli od kierującej silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma ona w swoim organizmie ponad 1,5 promila tej substancji - powiedziała.

Według policji 80-latka przyznała się, że piła alkohol przed wejściem do auta. Kobiecie odebrano prawo jazdy, za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Grożą jej dwa lata więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy