Reklama

Reklama

15-latka wysłała wiadomość o zakopanym dziecku. Dla żartu

"Dziecko już zakopane, od dzisiaj się nie znamy" - taką wiadomość wysłała 15-latka do mieszkanki Koła w Wielkopolsce. Adresatka natychmiast zawiadomiła o sprawie funkcjonariuszy. Okazało się, że informacja od nastolatki była żartem, a wysyłając ją, inspirowała się nagraniami z aplikacji TikTok.

Reklama

Jak powiedziała w piątek oficer prasowa policji w Kole sierż. sztab. Weronika Czyżewska, do policjantów zgłosiła się mieszkanka Koła, która poinformowała, że otrzymała nietypową wiadomość.

Reklama

- Kobieta oświadczyła, że na swój telefon komórkowy otrzymała wiadomość od nieznanego jej numeru komórkowego o treści: "Dziecko już zakopane, od dzisiaj się nie znamy". Z uwagi na powagę zapisanych treści policjanci podjęli próbę ustalenia nadawcy wiadomości. Wiązało się to z zaangażowaniem w działania wielu mundurowych z różnych jednostek policji. Po kilkugodzinnej współpracy udało się namierzyć nadawcę informacji - podała.

Jak się okazało, nadawcą wiadomości przesłanej przez komunikator internetowy była 15-latka, mieszkanka jednej z podpoznańskich miejscowości. Czyżewska podała, że nastolatka wysłała informację do losowo wybranego odbiorcy.

- Nierozważny pomysł zaczerpnęła z aplikacji TikTok. Powiedziała, że od jakiegoś czasu zagraniczni tiktokerzy prześcigają się w filmikach, w których pokazują wysyłane do przypadkowo wybranych osób wiadomości o różnej treści i ekscytują się ich reakcjami. 15-latka postanowiła skorzystać z tego pomysłu, nie zdawała sobie jednak sprawy, że jej czyn może wiązać się z tak poważnymi konsekwencjami - podała rzeczniczka kolskiej policji.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje