"To choroba polskiej polityki". Przydacz w "Gościu Wydarzeń" odpowiada Czaputowiczowi

WIDEO | Wtorek, 16 sierpnia (21:30)

Piotr Witwicki przypomniał, że poprzedni minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz (były przełożony Przydacza - red.) twierdził, że komunikacja nie jest prawidłowa. Polityk odniósł się do słów byłego szefa polskiej dyplomacji, który w "Graffiti" w Polsat News powiedział, że "Jeśli chodzi o wykonanie pewnych standardów dyplomatycznych wychodzi na to, że Polska to źle robi".

- Pan minister Czaputowicz jest dzisiaj zewnętrznym ekspertem pracującym w jednej z fundacji. Rozumiem, że też opiera się na informacjach medialnych - powiedział Przydacz. - Myślę, że nie ma bezpośrednich kontaktów ani z kierownictwem ministerstwa ani z kierownictwem niemieckiego resortu, aby móc się autorytatywnie wypowiadać - dodał w "Gościu Wydarzeń".

- Pan minister opiera się na pewnych opiniach publicystycznych czy dziennikarskich, nie na twardych faktach, a te są następujące: komunikacja między warszawą a Berlinem w tej sprawie odbywa się głównie na poziomie nie ministerstw spraw zagranicznych, ale na poziomie ministerstw środowiska. To pani minister Moskwa ze swoim odpowiednikiem jest w bieżącym kontakcie - powiedział Przydacz.

Przypomniał, że odbywały się rozmowy polityków, także z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

- Panie profesorze Czaputowicz uprzejmie zapraszam do kontaktu z kierownictwem ministerstwa spraw zagranicznych. Przekażemy wszelkie informacje jeśli pana interesują - powiedział Przydacz.
Polsat News
Najlepsze tematy