Błaszczak w "Gościu Wydarzeń": Kto zbudował siłę Putina? No Niemcy zbudowały siłę Putina

WIDEO | Czwartek, 14 lipca (21:36)

Mariusz Błaszczak został zapytany o dostawę czołgów z Niemiec, które miały trafić do Polski po tym, jak polskie czołgi trafiły na Ukrainę.

- Jeśli chcesz osiągnąć sukces, licz przede wszystkim na siebie. Niemcy pokazały w jaki sposób traktują Ukrainę, obiecując, a nie wspierając lub wspierając symbolicznie. My nie liczymy na to. Wszystko wskazuje na to, że był to tylko zabieg propagandowy - mówił Błaszczak.

Podkreślił, że Polska pracuje nad "uzupełnieniem braków", czego przykładem jest kontrakt ze Stanami Zjednoczonymi, na dostawę 250 czołgów Abrams. - Będziemy mieć też uzupełnione jednostki przez starszego typu czołgi Abrams, Również rozmawiamy Koreą Południową. Byłem w Seulu, były to bardzo dobre rozmowy (...) To jest broń, którą produkują Koreańczycy, jest kompatybilna z bronią amerykańską - dodał.

Polityk tłumaczył, że gdyby Polska oparła swoją armię np. wyłącznie na czołgach niemieckim, to Niemcy mogłyby nie dostarczać Polsce potrzebnych części, ponieważ musieliby zapewnić je najpierw swojej armii.

- Kto zbudował siłę Putina? No Niemcy zbudowały siłę Putina - mówił ponownie. - Kanclerz Scholz jest szefem SPD. Jego starszy kolega, który był kanclerzem (Gerhard Schröder - red.) w zarządzie jakiej rosyjskiej firmy był do niedawna? - pytał ironicznie polityk.

- Czy polityka kanclerz Merkel związana z budową Nord Streamu była inna? Była taka sama. To jest fakt. Nie wolno zamykać oczu, trzeba analizować fakty, wyciągać wnioski i budować siłę Wojska Polskiego - mówił Błaszczak w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
Polsat News
Najlepsze tematy