Borys w "Śniadaniu Rymanowskiego": Trybunał Stanu i prokuratura dla Glapińskiego

WIDEO | Niedziela, 10 lipca (11:47)

- Każdy, kto przewraca polską gospodarkę, osłabia złotego i powoduje, że rodziny nie są w stanie spiąć budżetu, musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Glapiński musi odejść. Są instytucje państwa, które o to zadbają - powiedział w "Śniadaniu Rymanowskiego w Polsat News i Interii" Piotr Borys z KO. Odniósł się w ten sposób do słów Donalda Tuska, który zapowiedział, że "prezes NBP będzie wyprowadzony".
- Wszyscy ci, którzy szkodzą interesowi publicznemu, o tym także mówi kodeks karny, mogą ponieść odpowiedzialność karną. To jest jedna z przesłanek, która może spowodować formalne odwołanie prezesa NBP - powiedział poseł Piotr Borys z KO. Ocenił, że sprawą Glapińskiego powinien zająć się Trybunał Stanu i prokuratura. 

- Dzisiaj prezes oszukał Polaków. Kiedy mówił, że nie będzie inflacji i stóp procentowych, Polacy mu uwierzyli. Jedynym, który mu nie uwierzył był premier Morawiecki. On w końcówce roku, za wiele mln zł kupił obligacje, które uchroniły jego oszczędności, a miliony Polaków straciły - dodał. 

Polsat News
Najlepsze tematy