Witczak: Chciałbym, żeby Kaczyński zrezygnował z funkcji naczelnego szkodnika Polski

WIDEO | Środa, 22 czerwca (09:34)

„Nie ma znaczenia, czy Jarosław Kaczyński jest w rządzie, czy poza rządem. Chciałbym, żeby Jarosław Kaczyński podał się do dymisji z funkcji naczelnego szkodnika Polski. Jak się z tej funkcji poda do dymisji, to będziemy mieli lepszą Polskę” – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM poseł Platformy Obywatelskiej Mariusz Witczak. „Jest odpowiedzialny za politykę od 2015 roku w Polsce. I jest odpowiedzialny za wszystkie złe rzeczy, które przez te lata się zdarzyły. Z tego punktu widzenia szkodzi. Bardzo mocno zmienił Polskę i to w taki sposób, który odchodzi od tego kursu, który był przez lata zdrowym kursem. To jest kurs chory” – dodaje.

Słowa Donalda Tuska, że "mieszkanie jest prawem człowieka" to wyrażenie pewnej idei - tłumaczył Witczak. "Z rynkowego punktu widzenia mieszkanie jest towarem i tak będzie. Natomiast w różnych kontekstach jest też prawem. Jest prawem, jeśli dziedziczymy. Jest też prawem w zamożnym państwie, dla młodego pokolenia, żeby miało odpowiedni start życiowy" - mówił.

Poseł tłumaczył, że świat się zmienia i muszą pojawiać się instrumenty wyrównujące szanse. “W naszym programie mówimy o zbudowaniu sieci tanich mieszkań pod wynajem tak, aby czasowo młody człowiek przez 3-4 lata, na początku drogi zawodowej, czy budowania rodziny - jeśli nie stać go na kupno mieszkania, jeśli nie stać go na zaciągnięcie kredytu lub nie dostanie mieszkania od rodziców - miał szansę na tani wynajem. To daje się zrobić we współpracy z samorządami" - mówił rozmówca Roberta Mazurka.
Najlepsze tematy