Zbigniew Ziobro w "Graffiti": Brak Jarosława Kaczyńskiego w rządzie będzie optycznie zauważalny

WIDEO | Wtorek, 21 czerwca (08:29)

Wicepremier Jarosław Kaczyński, szef Komitetu ds. bezpieczeństwa poinformował we wtorek, że złożył dymisję na ręce premiera. Została ona także podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę.
Zbigniew Ziobro pytany w programie "Graffiti" o tę dymisję powiedział, że brak w rządzie wicepremiera Kaczyńskiego będzie "optycznie zauważalny", ale "wszyscy spodziewaliśmy się takiej decyzji", gdyż była ona wcześniej zapowiadana.
Minister sprawiedliwości wyraził słowa uznania dla pracy Jarosława Kaczyńskiego w obszarze wojskowości. - On był głównym sprawcą politycznym programu, niespotykanego w historii naszego kraju, przeznaczenia ogromnych środków na rozbudowę polskiej armii - wyjaśnił. Dodał, że dużą rolę odegrał tu także szef MON Mariusz Błaszczak.
- Ale nie będę ukrywał, że bez ogromnego poparcia pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego ten program w takiej skali nie przeszedłby przez rząd. Oczywiście, ja bym popierał ten program, ale wiem, że nie wszyscy byli tak entuzjastycznie nastawieni, bo to ogromne pieniądze - dodał gość Marcina Fijołka.
Polsat News
Najlepsze tematy