Cezary Tomczyk: Rząd próbuje gasić pożar, który sam wywołał

WIDEO | Środa, 8 czerwca (13:29)

"Prawda jest taka, że rząd nie robi nam łaski, bo to rząd wywołał inflację. Rząd dzisiaj próbuje gasić pożar, który sam wywołał" - mówił w Rozmowie w południe w RMF FM wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej i poseł Koalicji Obywatelskiej, Cezary Tomczyk.
Roch Kowalki pytał swojego gościa również o incydent na poczcie w Pacanowie.
„Podczas odbioru korespondencji w placówce pocztowej w Pacanowie byłem uczestnikiem zachowania Pani Naczelnik, które nie licuje z powagą piastowanego urzędu. Pani naczelnik używała wulgaryzmów oraz słów nieprzystających urzędnikowi państwowemu. O okolicznościach w trybie regulaminowym powiadomiłem przełożonego, który oceni zaistniałą sytuację, porozmawia z pracownikami i podejmie decyzję w tej sprawie" – napisał w oświadczeniu minister KPRM Michał Cieślak w KPRM.

Zdaniem Cezarego Tomczyka „to jest właśnie PiS-owski standard”: „Jeżeli komuś, kogo sami wybieramy, głosujemy na niego, skarżymy się na swój los, a przecież takie rzeczy zdarzają się niemal codziennie, to jest czymś niewyobrażalnym, że ktoś taki może próbować taką osobę skarżącą się zwolnić z pracy” – mówił Tomczyk. „To wynika z tego, że oni traktują państwo jak swoją własność” – dodał.
Najlepsze tematy