Czarzasty w "Gościu Wydarzeń": Lewica nie będzie walczyć z innymi partiami opozycyjnymi

WIDEO | Poniedziałek, 16 maja (21:01)

Bogdan Rymanowski zapytał swojego gościa, czy Donald Tusk zostałby premierem takiego rządu. - Przyjdzie czas... Najpierw wejdźmy do Sejmu, pokonajmy PiS. Jak wejdziemy, to będziemy rozmawiać - odpowiedział.
Dopytany o to, czy wyobraża sobie wspólny program z PO, Polska 2050 i PSL-em odpowiedział, że "absolutnie sobie to wyobraża, bo już to przeżył". - Proszę pamiętać, że byłem bardzo mocnym zwolennikiem Koalicji Europejskiej. Ta koalicja przegrała wybory, bo nie szła razem, a mój przyjaciel Robert Biedroń szedł obok - mówił Czarzasty.
- Pół roku przed wyborami zdecydujemy, który wariant będzie najbardziej optymalny. Ja deklaruję, że ze strony Lewicy nie będzie walki z innymi partiami opozycyjnymi. To się skończyło. Chyba, że ktoś zacznie tą walkę, te wtedy się spotkamy z Robertem Biedroniem i Adrianem Zandbergiem i powiemy tak: "Nie ma wrogów na opozycji, uspokójcie się, bądźcie mądrzy, rozsądni". Jak to nie da efektu, to wtedy pokażemy to co mamy, ale da efekt, bo wreszcie na opozycję przyszła mądrość - tłumaczył.

Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
Polsat News
Najlepsze tematy