Kosiniak-Kamysz w "Graffiti" o pandemii w Polsce: Nie ma żadnego przygotowania do tej piątej fali

WIDEO | Środa, 26 stycznia (08:58)

Władysław Kosiniak-Kamysz został zapytany przez prowadzącego program Grzegorza Kępkę, czy jest gotów wrócić pracować do szpitala. - Ja mam już to doświadczenie za sobą. W III fali pandemii, kiedy obłożenie w szpitalach było dużo większe niż jest teraz, to pracowałem jako wolontariusz w szpitalu - przypomniał.
- Zawsze jestem w gotowości - dodał. Jak przyznał, udziela wielu porad medycznych. - Osoby, które przychodzą nawet do biura poselskiego, często przychodzą po poradę, gdzie maja się zgłosić, co ze sobą zrobić. To pokazuje jak fatalny jest stan organizacji ochrony zdrowia w Polsce, nie tylko w sprawach COVID-u. Pacjenci są bezradni - powiedział.
Przypomniał, że szczyt piątej fali przewidywany jest na połowę lutego i wtedy możemy się spodziewać wielu zakażeń. - Tymczasem nie ma żadnego przygotowania do tej piątej fali - stwierdził.
- Wszystkie decyzje, które dzisiaj zapadną w Sejmie, nie będą już oddziaływać na tę falę Omikronu, tylko to jest być może przygotowanie do kolejnej fali, być może tej jesienno-zimowej - dodał.

Fragment programu "Graffiti", emitowanego na antenie Polsat News.
Polsat News
Najlepsze tematy