Wypij w "Graffiti" o ministrze zdrowia Adamie Niedzielskim: Celowo prowokuje swoją dymisję

WIDEO | Wtorek, 18 stycznia (09:04)

Poseł Michał Wypij został zapytany o doniesienia medialne, dotyczące ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Jak ustalił bowiem serwis RMF FM, polityk ma uzależniać swoją przyszłość w rządu od przyszłości tzw. ustawy hocowej (chodzi o przepisy, które mają dać pracodawcom narzędzia do weryfikacji testów pracowników).
Jak podkreślił Wypij, podobnie jak Porozumienie, Adam Niedzielski zderzył się w kwestii walki z epidemią COVID-19 "z machiną propagandową PiS-u". - Minister Niedzielski, który dzisiaj już wie, jakie będą konsekwencje Omikronu, który jest dużo bardziej zaraźliwy niż poprzednie wersje koronawirusa - tłumaczył poseł Porozumienia.
- Odpowiedzialność za to spadnie na ministra zdrowia i on to wiem, być może celowo prowokuje swoją dymisję bo nie chce mieć nic z tym wspólnego - dodał polityk.
- W tej ustawie jest dużo o powszechnym testowaniu, to jest jeden z atutów tej ustawy, to nie jest projekt, który spowoduje, że wygramy tę wojnę (...) to projekt, który w małym stopniu, ale jednak, zmierza w dobrym kierunku, ale trzeba było go wprowadzić dużo wcześniej - dodał w rozmowie z Marcinem Fijołkiem.

Fragment programu "Graffiti", emitowanego na antenie Polsat News.
Polsat News
Najlepsze tematy