Prawie 6,5 tys. nowych przypadków. Niedzielski: Ostatnie trzy dni są bardzo niepokojące

WIDEO | Poniedziałek, 3 stycznia (11:27)

6422 nowe przypadki zakażenia koronawirusem znajdą się w dzisiejszym raporcie Ministerstwa Zdrowia – poinformował w Porannej rozmowie w RMF FM minister zdrowia Andrzej Niedzielski. To o ponad 25 proc. więcej niż tydzień temu.
I w zasadzie to, co jest bardzo niepokojące to, że to jest trzeci dzień z rzędu, kiedy mamy z powrotem przyrosty, bo do tej pory odnotowywaliśmy same spadki. Te ostatnie trzy dni są bardzo niepokojące - podkreślił gość Roberta Mazurka.
Myślę, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest powrót dzieci do szkół 10 stycznia - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak dodał, decyzja w tej sprawie zapadnie w najbliższych dniach.
Ostatnie trzy dni, (kiedy mamy ponownie przyrosty zakażeń - przyp. red.) są bardzo niepokojące. Zobaczymy, co się będzie działo przez kolejne 3 dni - do środy - podkreślił.
Gość Roberta Mazurka przypomniał, że od początku priorytetem rządu było utrzymanie nauki stacjonarnej jak najdłużej.
Wyraźnie widzimy, jakie są negatywne skutki (nauki zdalnej - przyp. red.), widzimy to wyraźnie na oddziałach psychiatrii dziecięcej - powiedział minister Niedzielski.
Nauczyciele powinni podlegać obowiązkowi szczepień przeciwko Covid-19. Mamy tu dyskurs z ministrem Czarnkiem - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski.
Minister Czarnek wskazuje pewne ryzyka, na które - z jego punktu widzenia - nie możemy sobie pozwolić - podkreślił.
Jak dodał gość Roberta Mazurka, w tej sprawie prowadzone są dyskusje różnych stron, które mają różne argumenty i różne punkty widzenia. Nie określił jednak jasno, jakie będzie w tej sprawie stanowisko rządu.
Ja mogę powiedzieć, jaki jest mój punkt widzenia - zaznaczył.
„Jeżeli będziemy widzieli w tym tygodniu, że mamy kontynuację wzrostowego trendu infekcji przy zapełnieniu łóżek mniej więcej 20 tys., czyli cały czas bardzo wysokim, będziemy podejmowali kolejne decyzje zaostrzające. Prawdopodobnie w środę albo w
Najlepsze tematy