Sprawdzanie kodów szczepień. Latos: Dla chcącego nic trudnego

WIDEO | Środa, 15 grudnia 2021 (21:46)

"Jest pewien dylemat ze sprawdzaniem kodów szczepień, ale dla chcącego nic trudnego, jeżeli, oczywiście, jest dobra wola po obu stronach" – powiedział w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Tomasz Latos. Poseł PiS i szef sejmowej komisji zdrowia przyznał jednak, że "brakuje twardych podstaw prawnych", by korzystać z tego rozwiązania. "Są różnego rodzaju rozporządzenia ministra zdrowia, który uznał, że to jest wystarczające" – stwierdził polityk. "Nie mogę powiedzieć, że nie ma problemu. On rzeczywiście jest. Ktoś, kto się uprze, że nie chce okazać kodu, może liczyć co najwyżej na upór po drugiej stronie" – dodał. Na antenie RMF FM Latos oświadczył również, że nie jest zwolennikiem obowiązkowości szczepień.
Poseł PiS i szef sejmowej komisji zdrowia zapytany przez Tomasza Terlikowskiego o to, czy jest zwolennikiem wprowadzania paszportów covidowych odparł: jestem póki co jeszcze zwolennikiem próby przekonywania osób do miękkich działań.
„Ja w ogóle nie jestem zwolennikiem obowiązkowości szczepień. Tak, jak nie jestem zwolennikiem tego, żeby były obowiązkowe badania profilaktyczne, bo chorujemy onkologicznie” – mówił poseł Tomasz Latos w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM.

Poseł był pytany także o obowiązkowe szczepienia, np. nauczycieli. Minister zdrowia Adam Niedzielski jest ich zwolennikiem. Sprzeciwia się im minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. „Jeden minister powiedział jedno, drugi minister powiedział drugie. I tego nie powinno rzeczywiście być. Taka jest prawda. Bronię, chronię i wspieram wszędzie swój obóz polityczny, natomiast przyznaję, że nie może być niespójności w przekazie” – mówił szef sejmowej komisji zdrowia.
Latos powiedział też, że ustawa o weryfikacji szczepień, która miała być czytana na dzisiejszej komisji zdrowia, nie będzie już procedowana przed Świętami. „Nie ma tu technicznej możliwości, żeby ta ustawa była na drugim i trzecim czytaniu przed Świętami” – mówił. Nie jest też pewne, że ustawa doczeka się drugiego
Najlepsze tematy