Wójcik w "Gościu Wydarzeń": Przeszarżowała Unia Europejska, bo wykroczyła poza traktaty, które zostały podpisane

WIDEO | Środa, 15 grudnia 2021 (20:33)

Michał Wójcik, minister w Kancelarii Premiera zapytany, czy Zbigniew Ziobro prowadzi autonomiczną politykę zagraniczną powiedział, że minister sprawiedliwości ma prawo interesować się zagadnieniami z zakresu prawa w Unii Europejskiej.
- Jeśli chodzi o politykę zagraniczną to jest od tego resort spraw zagranicznych. Minister sprawiedliwości, prokurator generalny ma prawo wypowiadać się w kwestiach, które dotyczą obszaru sprawiedliwości - powiedział Michał Wójcik.
Odniósł się do listu napisanego do szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen i wywiadu Zbigniewa Ziobry dla "Financial Times". Bogdan Rymanowski przypomniał, że w wywiadzie tym Zbigniew Ziobro ostrzegł, że Polska może wstrzymać składkę do budżetu unijnego. - Czy pan minister Ziobro czasem nie przeszarżował? - pytał.
- Przeszarżowała Unia Europejska, bo wykroczyła poza traktaty, które zostały podpisane. Dzisiaj widziałem wywiad z panem Lenardsem, który jest prezesem TSUE i całkowicie się z nim nie zgadzam. On uważa, że oni działają zgodnie z literą sprawa, my uważamy, że przekroczone zostały traktaty. My się na to nie zgadzaliśmy - powiedział.

Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News. 
Polsat News
Najlepsze tematy