Wiceminister Poboży w internetowej dogrywce "Gościa Wydarzeń": Coś złego dzieje się z Donaldem Tuskiem

WIDEO | Wtorek, 7 grudnia 2021 (21:07)

- Absurdalna wypowiedź - w ten sposób w dogrywce "Gościa Wydarzeń" w Interii wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży skomentował słowa Donalda Tuska, który nazwał Jarosława Kaczyńskiego "zdrajcą interesu narodowego". - Jarosław Kaczyński na pewno przez naszych potomnych będzie oceniany jako jeden z najważniejszych polityków - dodał. - Kaczyński będzie politykiem, o którym się będzie debatować, jednak nie jestem przekonany, czy będzie na jego temat zgoda - odpowiedział z kolei Maciej Gdula z Nowej Lewicy.

- Obiecałem sobie, że w dzisiejszej rozmowie postaram się uciec od bezpośredniej oceny Donalda Tuska, ale trochę mnie pan redaktor sprowokował, przywołując tę wypowiedź - powiedział Błażej Poboży.
Jak dodał w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim, "coś złego dzieje się z przywódcą PO".
Z kolei poseł Nowej Lewicy Maciej Gdula stwierdził, że "na pewno skończył się czas, kiedy w polityce zagranicznej panowała zgoda".
- Coraz bardziej się od siebie różnimy. Mam z tym kłopot, żeby jednoznacznie atakować rząd w sytuacji, kiedy Polska bywa poddana presji czy atakom zewnętrznym, bo wtedy jest takie poczucie, że kiedy się nie zgadzamy z rządem, to podkopujemy Polskę, a z drugiej strony ciężko mi aprobować politykę rządu - mówił.
Polsat News
Najlepsze tematy