Gdula w "Gościu Wydarzeń" o obowiązkowych szczepieniach dla wybranych grup: Martwi mnie, że takie działania miałyby być podjęte dopiero od marca

WIDEO | Wtorek, 7 grudnia 2021 (20:34)

Jednym z tematów był pomysł Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego by wprowadzić obowiązkowe szczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych.
Maciej Gdula pochwalił ten pomysł.
- Cieszę się z samej idei pomysłu, natomiast martwi mnie, że takie działania miałby być podjęte dopiero od marca - stwierdził Gdula. Jego zdaniem, "to są działania zdecydowanie za późno". Poseł Lewicy uważa, że w marcu możemy mieć już do czynienia z piątą falą.
- Natomiast Lewica uważa, że powinny być wprowadzone obowiązkowe szczepienia dla wszystkich obywateli - powiedział Maciej Gdula. "zachęcam posłów PiS do przyjęcia takiej ustawy, gdyż może nie wszyscy w tym klubie się z tym zgadzają ale ufam, że znajdzie się inna większość w Sejmie, która poprze ten pomysł".
Błażej Poboży odniósł się do słów Anny Siarkowskiej "Jeśli dziś się zgodzimy na przymus dla lekarzy, nauczycieli i żołnierzy, to jutro ten przymus będzie dotyczył każdego z nas a pojutrze już nikt nie wyjdzie z domu bez specjalnego pozwolenia".
- W naszym klubie jest kilkoro polityków, którzy mają odmienny stosunek do szczepień niż kierownictwo naszej partii - powiedział Błażej Poboży w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim. Jak dodał, "najczęściej są to osoby spoza partii PiS, jak nasi koledzy z Solidarnej Polski".

Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
Polsat News
Najlepsze tematy