Wróblewski o sprawie Mejzy: Te informacje są szokujące

WIDEO | Środa, 1 grudnia 2021 (12:01)

"Te informacje są niepokojące i szokujące. Na pewno ta sprawa musi być szybko rozstrzygnięta. Mateusz Morawiecki powiedział wczoraj, że sprawa jest badana przez służby" – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Bartłomiej Wróblewski w kontekście sprawy Łukasza Mejzy. W ostatnim czasie pojawiły się medialne doniesienia jakoby wiceminister sportu proponował rodzicom chorych dzieci niesprawdzone terapie. "Jeśli te informacje się potwierdzą, będzie podjęta szybka decyzja. To jest odpowiedzialność premiera" – dodał poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Będzie informacja i decyzja w sprawie Łukasza Mejzy - poinformował w Porannej rozmowie w RMF FM Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS. Ze swojej strony mogę dodać, że jeśli stosowanie różnych terapii komórkowych powinno mieć miejsce w szczególności do leczenia chorób rzadkich to oczywiście sytuacje gdyby miało dochodzić do używania zarodków, albo embrionów ludzkich do jakichkolwiek terapii, byłoby to trudne do przyjęcia - przyznał polityk.

- Nie będę prezesem Instytutu Rodziny i Demografii, nie będę się angażował w prace tej instytucji - przekazał Wróblewski, który jest pomysłodawcą powstania instytucji.
W przypadku Instytutu Rodziny i Demografii cele są różne, nie tylko rzecznikowskie. Ma być to instytucja analityczno-badawcza - wyjaśnił poseł.
Najlepsze tematy