Witek w "Gościu Wydarzeń" o porozumieniu z krajami bałtyckimi dot. Białorusi: Stanowisko, które zostało przyjęte dzisiaj, będzie upowszechniane

WIDEO | Wtorek, 23 listopada (20:26)

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zapytana przez Bogdana Rymanowskiego o ofensywę dyplomatyczną premiera Mateusza Morawieckiego, powiedziała, że "trwa od dawna". - Jest ona prowadzona przez prezydenta, ministra spraw zagranicznych, ministra spraw wewnętrznych, ministra obrony narodowej, premiera, ale także przez polski parlament, bo ja też jestem w kontakcie z moimi kolegami przewodniczącymi parlamentów, w szczególności państw bałtyckich, i udało nam się przyjąć wspólne porozumienie i stanowisko w stosunku do tego, co dzieje się na granicy - dodała marszałek Witek.
- To stanowisko, które zostało przyjęte dzisiaj, będzie upowszechniane gdzie tylko jest to możliwe, to zrobię ja, jak i moi - koledzy szefowie parlamentów bałtyckich - oznajmiła Elżbieta Witek. Dodała, iż "zdecydowaliśmy, że prześlemy te stanowisko wszędzie, do Parlamentu Europejskiego, do stolic europejskich, Unii Europejskiej, a także poza granice Europy, aby to stanowisko parlamentarzystów krajów bałtyckich i Polski było powszechnie znane - dodała.

Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
Polsat News
Najlepsze tematy