Hołownia w "Gościu Wydarzeń" o kompromisie aborcyjnym: Jestem na tak

WIDEO | Piątek, 5 listopada (20:43)

Szymon Hołownia zapytany w programie "Gość Wydarzeń" o to, czy kwestia aborcji powinna być określana w drodze referendum powiedział: - Jeżeli nie głosujemy w referendum, to nie głosujemy też w Sejmie, bo i tu, i tu jest głosowanie - powiedział.


- Najtrudniejsze będzie napisanie pytań - przyznał lider Polski 2050. Przypomniał, że m.in. w Irlandii w takim przypadku zastosowany został mechanizm "bardzo szerokich konsultacji". Według niego pytania były "na tyle otwarte, aby ludzie mogli na nie odpowiedzieć" oraz "nie sugerujące odpowiedzi".


- Tego niestety nie można zrobić w tym Sejmie. Bo ten Sejm ma prawo korygować pytania referendalne i nie chcielibyśmy, żeby ten Sejm w ten sposób postępował - dodał polityk.


Zapytany o to, czy jest za utrzymaniem kompromisu aborcyjnego unikał odpowiedzi, pytając, co to jest kompromis aborcyjny.


- Kompromis aborcyjny to jet to, co mieliśmy w Polsce - powiedział Piotr Witwicki.


- No to ja odpowiadam, że jestem na tak. Jestem za utrzymaniem tego, co Jarosław Kaczyński zburzył wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego - odpowiedział lider Polski 2050.
Polsat News
Najlepsze tematy