Hołownia w "Gościu Wydarzeń": Polityka polega na tym, żebyśmy oddali głos obywatelom

WIDEO | Piątek, 5 listopada (20:38)

Zapytany, czy pójdzie w sobotę w "Marszu dla Izy", do którego namawia m.in. przewodniczący PO Donald Tusk, Szymon Hołownia, lider ruchu Polska 2050 powiedział, że "to nie jest moment na polityczne demonstracje". Zapytany o to, czy będzie na marszu obecny odpowiedział "nie wiem".


Chodzi o sprawę 30-letniej kobiety, która trafiła do pszczyńskiego szpitala w 22. tygodniu ciąży, gdy odeszły jej wody płodowe. U płodu już wcześniej stwierdzono wady rozwojowe, a kobieta zmarła w wyniku wstrząsu septycznego. Jej rodzina uważa, że lekarze zbyt długo zwlekali z zakończeniem ciąży, co przyczyniło się do zgonu.


- Myślę, że to musi być siła obywatelska i to obywatele i obywatelki powinni zabierać głos, a nie być zasłaniani przez polityków. Podzielając ten gniew i oburzenie na to, co dzieje się w Polsce, przez Jarosława Kaczyńskiego, który otworzył kolejną wojnę aborcyjną, której skutki widzimy, jako polityk chcę się powstrzymać od tego typu ruchów - powiedział Szymon Hołownia w programie "Gość Wydarzeń".
Polsat News
Najlepsze tematy