Mentzen w Polsat News o stanie polskiej gospodarki: Najpierw ją zniszczyliście, a później zaczęliście ratować

WIDEO | Niedziela, 31 października 2021 (13:39)

Inflacja w Polsce osiągnęła 6,8 proc., a notowania PiS w sondażach zaczynają spadać, przypomniał prowadzący Bogdan Rymanowski.
- Mieliśmy wybór albo nie robić nic i patrzyć jak spowodowane pandemią są bankructwa firm i rośnie lawinowo bezrobocie, albo uruchomić środki antykryzysowe. Nie jest tajemnicą, że tych 200 mld rzuconych na rynek uratowało miejsca pracy, przedsiębiorców, ale musiało mieć efekt inflacyjny -  odpowiedział przedstawiciel partii rządzącej Radosław Fogiel.
Krzysztof Gawkowski z Lewicy zaproponował, żeby "wyjść z drożyzny" obniżając akcyzę paliwa na "trzy - cztery miesiące o 50 gr". Wskazał też, że mamy do czynienia z 40-procentowymi podwyżkami za energię. - Jak ktoś dzisiaj płaci 300 zł za energię to będzie płacił 450 - podał polityk. 

 

Obniżenie akcyzy, ale też VAT-u czy opłat emisyjnej i paliwowej zaproponował również  Sławomir Mentzen, przypominając, że są to postulaty promowane przez Konfederację od lat. - Kto zamknął gospodarkę 1,5 roku temu? (...) Najpierw ją zniszczyliście, a później zaczęliście ratować - przekonywał.

Fragment programu "Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii".
Polsat News
Najlepsze tematy