Bielan w Polsat News o wniosku dot. organizacji wcześniejszych wyborów: Skrajnie nieodpowiedzialne

WIDEO | Niedziela, 10 października (10:54)

W niedzielę w Warszawie odbędzie się protest opozycji "Zostaję w Unii" organizowany przez Donalda Tuska. Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski zapowiedział na antenie, że nie weźmie w nim udziału. - Chodziliśmy na większość marszy - tych w obronie sądów, demokracji. Uważamy, że są bardzo ważne, bo to element mobilizacji społecznej, ale dużo ważniejszy jest wniosek, który zapowiedział Władysław Kosiniak-Kamysz o skróceniu kadencji parlamentu - powiedział polityk PSL.
Jak zaznaczył, "to jest konkretny punkt". - Trzeba zadziałać w parlamencie. Ten wniosek powinna poprzeć cała opozycja - dodał.
Eurodeputowany Adam Bielan, odpowiadając na pytanie Rymanowskiego o to, czy poparłby ten wniosek, zaznaczył, że "absolutnie nie". - Taki wniosek można poprzeć wtedy, kiedy rząd może trwale stracić większość - powiedział. Dodał, że jest to "skrajnie nieodpowiedzialne, bo dziś w kraju mamy pięć razy więcej zakażenia koronawirusem niż w maju 2020 roku, kiedy Kosiniak-Kamysz był przeciwnikiem zorganizowania wyborów w konstytucyjnym terminie".
- To pokazuje hipokryzję kolegów z PSL. Wtedy nie chcieli wyborów, kiedy zakażeń było 200, 300. Teraz, kiedy jest ich ponad 2 tys., chcą wybory - dodał Bielan.

Fragment programu "Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii".
Polsat News
Najlepsze tematy