Kanthak do Gajewskiej w "Gościu Wydarzeń" o stanie wyjątkowym na granicy: Odpowiedź na stan wyjątkowej głupoty części opozycji

WIDEO | Środa, 29 września (21:19)

- Stan wyjątkowy wprowadzono jako odpowiedź na stan wyjątkowej głupoty części opozycji, która próbowała wykorzystywać politycznie kryzys na granicy polsko-białoruskiej - ocenił Jan Kanthak, polityk Solidarnej Polski (klub PiS), w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.
- "Biegi przez przeszkody" Franciszka Sterczewskiego, zachowania pań Klaudii Jachiry, Urszuli Zielińskiej czy Iwony Hartwich pokazywały, że w kraju jest problem wewnętrzny - wyliczał.
Na tę uwagę Kanthaka odpowiedziała Aleksandra Gajewska. - Jestem zdumiona, że odpowiedzialność za sytuację na granicy pan poseł próbuje zrzucić na konkretne osoby. Oni z potrzeby serca próbowali zrobić to, co wydawało im się słuszne w danej sytuacji - wyjaśniała.
Posłanka KO dodała, iż ona nie zrobiłaby tego, co niektórzy inni politycy opozycji, lecz - w jej ocenie - była to ich decyzja. Jak zauważyła, odpowiedzialność za rozwikłanie kryzysu migracyjnego ponoszą ministrowie spraw wewnętrznych oraz obrony, a nie opozycja czy poszczególni posłowie.

Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
Polsat News
Najlepsze tematy