Sikorski w "Graffiti" o Merkel: Najbardziej propolska kanclerz Niemiec od tysiąca lat, w jednej czwartej Polka

WIDEO | Poniedziałek, 27 września (09:06)

- To była w sumie najbardziej propolska kanclerz Niemiec od tysiąca lat, w jednej czwartej Polka, pochodząca z NRD, czyli czująca te klimaty komunistyczne i postkomunistyczne. I oczywiście nie wszystkie jej decyzje były po naszej myśli. Przypomnę Nord Stream 2, wygaszenie energii atomowej, kryzys migracyjny - powiedział Radosław Sikorski.
- Ale między sąsiadami to nigdy nie jest tak, że mają identyczne interesy, Europa nie składa się z samych Polsk - powiedział Sikorski.
- Wydaje mi się, że kolejny (niemiecki - red.) rząd może być trudniejszy dla naszej partii rządzącej - stwierdził były minister spraw zagranicznych w rozmowie z Marcinem Fijołkiem.
- Jeśli w tym rządzie będą albo Zieloni albo Socjaldemokraci to w sprawach historycznych będzie łatwiej, bo oni czują się wrogami faszystowskich Niemiec bardziej niż prawica. Ale w sprawach klimatu czy praworządności oni są bardziej zasadniczy od chadeków. Więc czy to Orban, czy to Łukaszenka, czy to nawet u nas partia rządząca będą bardziej na cenzurowanym - dodał europoseł PO.

Fragment programu "Graffiti", emitowanego na antenie Polsat News.
Polsat News
Najlepsze tematy