Wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej: Minister Niedzielski komunikuje się z nami poprzez konferencje prasowe

WIDEO | Wtorek, 14 września (20:03)

- Jeżeli chodzi o bojaźliwość, o której mówił minister zdrowia, to dość tęga obraza wszystkich zawodów medycznych. Jeżeli bojaźliwym nazywamy medyka, to trudniej się nie pomylić. Wszyscy pamiętamy wypadek Fabio Jakobsena na mecie wyścigu kolarskiego w Katowicach, gdzie ratownik i lekarz musieli zaintubować zniekształconą twarz tego sportowca - przekonywał Artur Drobniak.
Wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej podkreślał, że medycy spotykają się z ministrem zdrowia od dawna i jest "to monolog strony rządowej, która nie wchodzi w stronę merytoryczną". - Niekiedy mamy wrażenie, że spotkanie jest po to, żeby powiedzieć, że spotkanie się odbyło. Minister nie słucha argumentów merytorycznych, nie rozumie. Mamy poważne wątpliwości, czy pan minister Niedzielski ma właściwe przygotowanie merytoryczne do tego, żeby tę trudną sytuacją w systemie opieki zdrowotnej zarządzać - stwierdził.
- Minister Niedzielski komunikuje się z nami poprzez konferencje prasowe - trzeba się zastanowić, kto tu jest bojaźliwą stroną - my czy minister - mówił w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
Polsat News
Najlepsze tematy