Fogiel odpowiada opozycji: Uwielbiacie straszyć nierealnym Polexitem

WIDEO | Niedziela, 12 września (12:23)

Prowadzący programu pytał swoich gości o słowa wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego wypowiedziane podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Szef klubu PiS mówił, że w sprawie członkostwa Polski w UE "musimy szukać rozwiązań drastycznych, które pokazali Brytyjczycy".
- To jest efekt polityki prowadzonej przez PiS od wielu lat. Coś, co kiedyś wydawało nam się nieprawdopodobne, że w Polsce znajdzie się siła polityczna, która będzie dążyła do tego, by opuścić Unię - mówił europoseł Bartosz Arłukowicz (PO). Przypomniał również Marka Suskiego, który mówił o "okupancie z Brukseli".
- Uważam, że jest to myślenie Jarosława Kaczyńskiego. Jeżeli Jarosław Kaczyński w sposób świadomy podejmuje decyzje o dewastacji systemu sprawiedliwości czy upolitycznieniu prokuratury, to on wie, że Bruksela nie może pozwolić na łamanie prawa wprost. Zabrnęli w tym wszystkim tak daleko, że pozostaje im "one way" - wychodzenie z Unii. To bardzo poważna sprawa, Brytyjczycy szli podobna drogą - dodawał eurodeputowany.
Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel zapewnił, że stanowisko Jarosława Kaczyńskiego ws. Unii jest "stałe i niezmienne". - Jesteśmy zadowoleni z tego, że Polka dołączyła do Unii i jest jej członkiem - mówił. Wskazywał, że Terlecki w swoim przemówieniu mówił również o "bardzo silnym poparciu dla Unii" i zapewniał "że Polska nie chce jej opuszczać".
- Uwielbiacie straszyć nierealnym Polexitem - dodał.

Fragment programu "Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii", emitowanego na antenie Polsat News.
Polsat News
Najlepsze tematy