Bielski: Mamy do czynienia ze zmęczonym personelem

WIDEO | Piątek, 10 września (21:00)

„Jest ustawa o ratownictwie, przyjęta 15 lat temu. Tam jest wyraźnie napisane, że powinno być to finansowanie z budżetu państwa, nie ze składki zdrowotnej. Więc tutaj podnoszenie składki zdrowotnej nam niewiele daje” – mówił dr Karol Bielski w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM. „Nasi ratownicy, ale też wszyscy medycy, pracują w kilku miejscach. Wiec mamy do czynienia ze zmęczonymi ludźmi, zmęczonym personelem, który po prostu chce pracować mniej za lepsze pieniądze” – dodał dyrektor warszawskiego pogotowia ratunkowego „Meditrans”.

Dyrektor „Meditransu” odniósł się też do słów wiceministra zdrowia Waldemara Kraski, który stwierdził, ze „Meditrans” w zeszłym roku wypracował zysk rzędu 6 mln zł. „Byliśmy zdumieni, cale środowisko ratownictwa medycznego. Nie ma tych środków. Z samego ratownictwa medycznego, z działalności bezpośredniej, mieliśmy w Warszawie stratę 8 mln zł. I każda stacja pogotowia taką stratę odnotowała” – powiedział Bielski.

Dyrektor warszawskiego pogotowia przyznał też, że coraz wyraźniej widać zbliżającą się czwartą falę covid-19. „Coraz więcej obserwujemy zakażeń. Jeżeli jeszcze dwa, trzy tygodnie temu nie mieliśmy żadnego takiego przypadku dziennie i nieraz nawet przez kilka dni, a teraz już jednak mamy codziennie tego rodzaju interwencje” – mówił Bielski.
Najlepsze tematy