Jaki w "Gościu Wydarzeń": W jedwabnych rękawiczkach oddajemy wszystkie kompetencje jakimś urzędnikom brukselskim

WIDEO | Czwartek, 9 września (20:36)

- W jedwabnych rękawiczkach oddajemy wszystkie kompetencje jakimś urzędnikom brukselskim i to jest ogromny problem, o którym trzeba rozmawiać - powiedział Patryk Jaki, do dając, że "na dzisiaj nie ma tematu wyjścia z Unii".
- Na dzisiaj jest temat walki o to aby Unia Europejska nie przekształciła się w miejsce, gdzie Polska będzie tylko województwem przyjmującym polecenia z Brukseli - twierdził europoseł Solidarnej Polski.
Zapytany o to, dlaczego opozycja podsyca dyskusję o "Polexicie", skoro "nie ma takiego tematu", Krzysztof Hetman, europoseł PSL powiedział, że temat "jest".
- Bardzo cenię marszałka Terleckiego, bo on w przeciwieństwie do wszystkich polityków PiS mówi to, co myśli - powiedział Hetman. - Powiedział to, co myśli cała formacja. A ich celem jest wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej, bo podważanie kompetencji UE, mówienie, że we wszystkie obszary UE się wtrąca (o tym świadczy - red.). Cała argumentacja, retoryka stosowana od wielu lat przez PiS jest wypisz wymaluj tą samą retoryką i tymi samymi fałszywymi argumentami, jak posługiwali się w ci w Wielkiej Brytanii który doprowadzili do jej wyjścia z UE - dodał ludowiec.

Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
Polsat News
Najlepsze tematy