Kraska: Pracodawcy zadeklarowali, że część pieniędzy z "dobokaretki" trafi do ratowników

WIDEO | Środa, 8 września (13:10)

"Każde środki dodatkowe, które trafiają do polskiego ratownictwa medycznego, to dodatkowe środki, które usprawniają ten system” - tak wiceminister zdrowia Waldemar Kraska mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM o nowej, wyższej wycenie pracy tzw. dobokaretki. Gość Pawła Balinowskiego przyznał, że środki z tej podwyżki trafią do pracodawców i to oni będą tymi środkami rozporządzać.

"Rozmawiałem dziś z przedstawicielami środowiska pracodawców i mam deklarację, że część z tych pieniędzy na pewno trafi do kieszeni ratowników" - stwierdził Kraska. Dodał, że sądzi, iż pracodawcy z ratownikami dojdą do porozumienia. Nie wykluczył też, że część pieniędzy w ramach "dobokaretki" będzie "znaczona" i będzie mogła być przeznaczona tylko na wynagrodzenie dla ratowników medycznych.
Paweł Balinowski dopytywał również swojego gościa o to, czy jutro premier i minister zdrowia spotkają się w Karpaczu z przedstawicielami komitetu protestacyjno-strajkowego pracowników medycznych. Waldemar Kraska stwierdził, że trudno mu odpowiedzieć na to pytanie.

"Wydaje mi się, że nie" - tak w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM odpowiedział Waldemar Kraska pytany, czy w przygotowywanych przez Ministerstwo Zdrowia przepisach znajdzie się zapis pozwalający pracodawcy wysłać na bezpłatny urlop pracownika niezaszczepionego przeciw Covid-19. "W tej chwili projekt tej ustawy jest konsultowany przez wiele ministerstw. Wiele ministerstw zgłosiło różne poprawki i zastrzeżenia. Jaki będzie ostateczny kształt, trudno w tej chwili powiedzieć" - dodał wiceszef resortu zdrowia.
Najlepsze tematy